Històric de funcions

Setembre

dg. 16
dg. 16
Familiar

Maria Arnal i Marcel Bagés

45 cerebros y 1 corazón
ds. 22
ds. 22
Música
dv. 21
dv. 21
Dansa

La nit de Catalina Homar

José Carlos Llop
dj. 27
dj. 27
Teatre
dv. 28
dv. 28
Dansa
dv. 28
dv. 28
Dansa

Las Muchísimas

Mariantònia Oliver
ds. 29
ds. 29
Dansa

La classe

Sergio Baos
ds. 29
ds. 29
Teatre

1’28

Raquel Klein
dg. 30
dg. 30
Dansa

Sentinel

Circ Bover
dg. 30
dg. 30
Circ

Une jeune fille de 90 ans

Valeria Bruni Tedeschi & Yann Coridian
dj. 20
dj. 20
Cinema

Octubre

Rostoll Cremat

Toni Gomila
dg. 14, ds. 13, dg. 07, ds. 06, dv. 05
dg. 14, ds. 13, dg. 07, ds. 06, dv. 05
Teatre

The Marzipan Man

Concerts a la Petita
dc. 10
dc. 10
Música

Biblioteca de cuerdas y nudos

José Antonio Portillo
dg. 21, dg. 21, ds. 20, ds. 20
dg. 21, dg. 21, ds. 20, ds. 20
Familiar

Biblioteca de ruidos y sonidos

José Antonio Portillo / Enric Monfort
dg. 21, dg. 21, ds. 20, ds. 20
dg. 21, dg. 21, ds. 20, ds. 20
Familiar

Un tercer lugar

Denise Despeyroux
dv. 26
dv. 26
Teatre
dg. 28
dg. 28
Dansa

Novembre

dv. 02, dj. 01
dv. 02, dj. 01
Teatre
ds. 03
ds. 03
Música

La omisión de la familia Coleman

Claudio Tochachir/Timbre 4
dv. 09
dv. 09
Teatre

Refugi

Clownidoscopio Teatre
dg. 11, ds. 10, ds. 10
dg. 11, ds. 10, ds. 10
Familiar
dc. 14
dc. 14
Música

Fang

Animal Religion
dj. 15
dj. 15
Circ

Niño de Elche

Antología del cante flamenco heterodoxo
ds. 17
ds. 17
Música
dj. 22
dj. 22
Música
ds. 24
ds. 24
Teatre

Re-Cor

Disset Teatre
dv. 30, dj. 29
dv. 30, dj. 29
Nous llenguatges

Desembre

Fla.co.men

Israel Galván
ds. 08
ds. 08
Dansa

La Ternura

Alfredo Sanzol
ds. 01
ds. 01
Teatre

Cantata El Rei en Jaume I

Antoni Parera Fons
dc. 05
dc. 05
35 anys cor TP

Rebota rebota y en tu cara explota

Agnés Mateus/Quim Tarrida
dv. 14, dj. 13
dv. 14, dj. 13
Teatre

Concert de Nadal

Cors del Teatre Principal
ds. 15, ds. 15
ds. 15, ds. 15
Música

The Prussians

Concerts a la Petita
dt. 18
dt. 18
Música

Jane Eyre

Carme Portaceli / Teatre Lliure
dj. 27, dc. 26
dj. 27, dc. 26
Teatre

Cafuné

Du’K’tO
dv. 28, dj. 27
dv. 28, dj. 27
Circ

Gener

Maico & The Wheels Simfònic

Orquestra de Cambra de Mallorca
dv. 04
dv. 04
Música

Mar de fons

Iguana Teatre
dg. 03, ds. 02, dv. 01, dg. 27, ds. 26
dg. 03, ds. 02, dv. 01, dg. 27, ds. 26
Teatre

Febrer

Collage y acción

Macarena Recuerda Shepherd
dg. 03, dg. 03
dg. 03, dg. 03
Familiar

El tratamiento

Pablo Remón/Teatro Kamikaze
dv. 08
dv. 08
Teatre
dt. 12
dt. 12
Música

Els ulls dels altres

Sadurní Vergés
ds. 09
ds. 09
Lectura dramatitzada

Març

Zulu Zulu

Concerts a la Petita
dt. 05
dt. 05
Música
ds. 09, dj. 07
ds. 09, dj. 07
Dansa

Sensacional

ImaginArt
dg. 17, dg. 17, dg. 17, dg. 17
dg. 17, dg. 17, dg. 17, dg. 17
Familiar
ds. 23, dv. 22
ds. 23, dv. 22
Nous llenguatges

Pla-dur

Atzur
ds. 30
ds. 30
Nous llenguatges

Don Giovanni

W.A Mozart
dg. 10, dv. 08, dc. 06
dg. 10, dv. 08, dc. 06
Òpera
dg. 07, dv. 05, dc. 03, dg. 31
dg. 07, dv. 05, dc. 03, dg. 31
Òpera

Abril

ds. 06, ds. 06
ds. 06, ds. 06
Teatre

Fairfly

La Calòrica
dv. 12, dj. 11
dv. 12, dj. 11
Teatre
ds. 27
ds. 27
Dansa

L'elisir d'amore

G. Donizetti
dg. 05, dv. 03, dc. 01, dg. 28
dg. 05, dv. 03, dc. 01, dg. 28
Òpera

Maig

Mayte Martín

alCANTARa MANUEL
dj. 09
dj. 09
Música

Kind

Peeping Tom
ds. 11
ds. 11
Teatre

Festa de la poesia

Recital con acompañamiento de piano
dg. 12
dg. 12
Poesia

Go!

Polina Borisova
ds. 18
ds. 18
Teresetes

El castigo sin venganza

Compañía Nacional de Teatro Clásico
ds. 25, dv. 24
ds. 25, dv. 24
Teatre

Una introducción

Olga de Soto
dj. 02
dj. 02
Documental

Los elementos

Antoni Literes
ds. 18, dv. 17
ds. 18, dv. 17
Òpera
ds. 04
ds. 04
Dansa
dt. 14, dt. 14, dt. 14, dt. 14, dt. 14, dl. 13, dl. 13, dl. 13, dl. 13, dl. 13, dg. 12, dg. 12, dg. 12, dg. 12, dg. 12, ds. 11, ds. 11, ds. 11, ds. 11, ds. 11, dv. 10, dv. 10, dv. 10, dj. 09, dj. 09, dc. 08, dc. 08, dc. 08, dc. 08, dc. 08
dt. 14, dt. 14, dt. 14, dt. 14, dt. 14, dl. 13, dl. 13, dl. 13, dl. 13, dl. 13, dg. 12, dg. 12, dg. 12, dg. 12, dg. 12, ds. 11, ds. 11, ds. 11, ds. 11, ds. 11, dv. 10, dv. 10, dv. 10, dj. 09, dj. 09, dc. 08, dc. 08, dc. 08, dc. 08, dc. 08
Nous llenguatges
dt. 28
dt. 28
Música

Juny

Don Quijote

Compañía Nacional de Danza
dg. 16, ds. 15
dg. 16, ds. 15
Ballet

Gregory Kunde

Recital simfònic
dv. 07
dv. 07
Òpera

Joan Miquel Oliver & friends

David Rodríguez, Joana Gomila, Leonmanso i Miquel Serra
ds. 01
ds. 01
Música

Setembre

Marcel Cranc

Presentació del disc 7
ds. 09
ds. 09
Música

Molar

Quim Bigas
ds. 09
ds. 09
Nous llenguatges

Cases

Xesca Salvà
dg. 17, dg. 17, dg. 17, dg. 17, dg. 17, dg. 17, dg. 17, dg. 17
dg. 17, dg. 17, dg. 17, dg. 17, dg. 17, dg. 17, dg. 17, dg. 17
Nous llenguatges

#Comviure

Diego Ingold i Joan Fullana
ds. 23, dv. 22, dj. 21, dj. 21, dc. 20, dt. 19, dg. 17, dg. 17, ds. 16, ds. 16
ds. 23, dv. 22, dj. 21, dj. 21, dc. 20, dt. 19, dg. 17, dg. 17, ds. 16, ds. 16
Nous llenguatges

Una nit de musical

Àngels Gonyalons i OSIB
dc. 20
dc. 20
Música

Por

La Reforma
dj. 21
dj. 21
Teatre

Guium, o la ciutat adormida

La Fornal d’Espectacles i Tau Teatre
dv. 22
dv. 22
Teatre

He vist balenes

La Impaciència
ds. 23
ds. 23
Teatre

Carinyo

Pérez & Disla
dg. 24
dg. 24
Teatre

Octubre

Caída del cielo

Rocío Molina
ds. 21
ds. 21
Dansa

Maico

Concerts a la Petita
dt. 31
dt. 31
Música

La nit de Catalina Homar

José Carlos Llop
ds. 14, dv. 13, ds. 07, dv. 06
ds. 14, dv. 13, ds. 07, dv. 06
Teatre
dv. 20, dj. 19, ds. 14, dv. 13, dj. 12
dv. 20, dj. 19, ds. 14, dv. 13, dj. 12
Teatre

Maria del Mar Bonet

Concert Ultramar – 50 anys d’escenaris
dc. 18
dc. 18
Música
ds. 28, ds. 28
ds. 28, ds. 28
Familiar

La nena dels pardals

Teatre al detall
ds. 28
ds. 28
Familiar

Novembre

Birdie

Agrupación Señor Serrano
dv. 17, dj. 16
dv. 17, dj. 16
Nous llenguatges
dc. 22
dc. 22
Música

La classe

Sergio Baos
dv. 10, dj. 09
dv. 10, dj. 09
Teatre

La respiración

Alfredo Sanzol
ds. 04
ds. 04
Teatre
dv. 03, dv. 03, dj. 02, dj. 02
dv. 03, dv. 03, dj. 02, dj. 02
Performance
dg. 26, ds. 25
dg. 26, ds. 25
Familiar
dg. 12
dg. 12
Familiar
ds. 25
ds. 25
Teatre

Indomador

Animal Religion
dj. 30
dj. 30
Circ

Desembre

Sai Trío

Agustí Fernández, Ivo Sans, Sònia Sànchez
dj. 07
dj. 07
Música

Fuenteovejuna

TNT – El Vacíe
ds. 02
ds. 02
Teatre
dc. 20
dc. 20
Música

Yo, Feuerbach

Tankred Dorst
dv. 15, dj. 14
dv. 15, dj. 14
Teatre

Concert de Nadal

Cors del Teatre Principal
ds. 16, ds. 16
ds. 16, ds. 16
Música

Vibra-Brincabros

Brodas Bros
dg. 10
dg. 10
Dansa

Els planetes

Orquestra Simfònica de les Illes Balears
dg. 03
dg. 03
Música

Sentinel

Circ Bover
dc. 27, dt. 26, ds. 23, dv. 22
dc. 27, dt. 26, ds. 23, dv. 22
Circ

Rhum

Joan Montanyès “Monti”
dg. 17
dg. 17
Circ

Gener

Concert d’Any Nou

Orquestra Simfònica de les Illes Balears
dl. 01
dl. 01
Música

L.A & Friends

Noni Lopez (Lory Meyers), Jorge Marti (La Habitación Roja), Adela Peraita (Sunflowers,) Jordi Herrera (Satellites)
ds. 06
ds. 06
Música

Highlands Project

Concerts a la Petita
dc. 17
dc. 17
Música

Penev

Xavo Giménez
dj. 18
dj. 18
Teatre

Las Muchísimas

Mariantònia Oliver
ds. 27, dv. 26
ds. 27, dv. 26
Dansa

Febrer

El Cartógrafo

Juan Mayorga
dv. 02
dv. 02
Teatre

Rosalía & Raül Refree

Presentació del disc 'Los Ángeles'
ds. 10
ds. 10
Música

Lava Fizz

Concerts a la petita
dt. 13
dt. 13
Música

La extinta poética

Eusebio Calonge / Paco de La Zaranda
dv. 23
dv. 23
Teatre

Març

dg. 11, dv. 09, dc. 07
dg. 11, dv. 09, dc. 07
Òpera

The Wheels

Concerts a la Petita
dt. 27
dt. 27
Música
dc. 14
dc. 14
Nous llenguatges

Las actrices siempre mienten

El Pollo Campero, comidas para llevar
dj. 15
dj. 15
Nous llenguatges

Mix-en-scene

Amaranta Velarde-Alba Corral
ds. 17
ds. 17
Performance

Bad Translation

Cris Blanco
dv. 16
dv. 16
Teatre

War and Turpentine

Jan Lauwers & Needcompany
dj. 22
dj. 22
Teatre

Abril

El Reloj de Lucerna

Pere Miquel Marquès
dg. 08, ds. 07
dg. 08, ds. 07
Òpera

A solas

Isabel Vinardell e Isabelle Laudenbach
dt. 10
dt. 10
Música

Ni canten ni espanten

Joan Miquel Oliver / Sebastià Alzamora
dj. 12
dj. 12
Poesia
ds. 14
ds. 14
Dansa

Safari

La Baldufa
dg. 22
dg. 22
Familiar

OVNI

Big Bouncers
ds. 28
ds. 28
Dansa

Pascal Comelade i Max

Concert i il·lustracions en directe
dv. 13
dv. 13
Música

Festa de la Poesia

Recital amb acompanyament de piano
dg. 15
dg. 15
Poesia

Maig

Werther

Jules Massenet
dg. 13, dv. 11, dc. 09
dg. 13, dv. 11, dc. 09
Òpera

Y los huesos hablaron

Societat Doctor Alonso / Teatre de Babel - Dramafest
ds. 05
ds. 05
Nous llenguatges

Clara Peya

Concert a duo
dt. 08
dt. 08
Música

#Comviure

Diego Ingold i Joan Fullana
dc. 23, dt. 22, dg. 20, dg. 20, ds. 19, ds. 19, dv. 18, dj. 17, dc. 16, dt. 15
dc. 23, dt. 22, dg. 20, dg. 20, ds. 19, ds. 19, dv. 18, dj. 17, dc. 16, dt. 15
Nous llenguatges

Metamorfosis

La Panda de Yolanda
dv. 18
dv. 18
XX Festival de Teresetes

La flauta màgica

Teatre del Buffo
dg. 20
dg. 20
XX Festival de Teresetes

Es-puto Cabaret

El Espejo Negro
ds. 19
ds. 19
XX Festival de Teresetes

Juny

Norma

Vincenzo Bellini
dg. 10, dv. 08, dc. 06
dg. 10, dv. 08, dc. 06
Òpera

Vorònia

La Veronal
dg. 17, ds. 16
dg. 17, ds. 16
Dansa

Concert fi de curs

Cors del Teatre Principal
ds. 23
ds. 23
Música

Biel Majoral, tota una història

Concert de fi de temporada
ds. 30
ds. 30
Música

Juliol

Brundibar

Cors Infantil i Juvenil del Teatre Principal
ds. 07
ds. 07
Òpera infantil