Previous performances

September

Sun 16
Sun 16
Family

Maria Arnal i Marcel Bagés

45 cerebros y 1 corazón
Sat 22
Sat 22
Music
Fri 21
Fri 21
Dance

La nit de Catalina Homar

José Carlos Llop
Thu 27
Thu 27
Theater
Fri 28
Fri 28
Dance
Fri 28
Fri 28
Family

Las Muchísimas

Mariantònia Oliver
Sat 29
Sat 29
Dance

La classe

Sergio Baos
Sat 29
Sat 29
Theater

1’28

Raquel Klein
Sun 30
Sun 30
Dance

Sentinel

Circ Bover
Sun 30
Sun 30
Circus

Une jeune fille de 90 ans

Valeria Bruni Tedeschi & Yann Coridian
Thu 20
Thu 20
Cinema

October

Rostoll Cremat

Toni Gomila
Sun 14, Sat 13, Sun 07, Sat 06, Fri 05
Sun 14, Sat 13, Sun 07, Sat 06, Fri 05
Theater

The Marzipan Man

Concerts a la Petita
Wed 10
Wed 10
Music

Biblioteca de cuerdas y nudos

José Antonio Portillo
Sun 21, Sun 21, Sat 20, Sat 20
Sun 21, Sun 21, Sat 20, Sat 20
Family

Biblioteca de ruidos y sonidos

José Antonio Portillo / Enric Monfort
Sun 21, Sun 21, Sat 20, Sat 20
Sun 21, Sun 21, Sat 20, Sat 20
Family

Un tercer lugar

Denise Despeyroux
Fri 26
Fri 26
Theater
Sun 28
Sun 28
Dance

November

Fri 02, Thu 01
Fri 02, Thu 01
Theater
Sat 03
Sat 03
Music

La omisión de la familia Coleman

Claudio Tochachir/Timbre 4
Fri 09
Fri 09
Theater

Refugi

Clownidoscopio Teatre
Sun 11, Sat 10, Sat 10
Sun 11, Sat 10, Sat 10
Family
Wed 14
Wed 14
Music

Fang

Animal Religion
Thu 15
Thu 15
Circus

Niño de Elche

Antología del cante flamenco heterodoxo
Sat 17
Sat 17
Music
Thu 22
Thu 22
Music
Sat 24
Sat 24
Theater

Re-Cor

Disset Teatre
Fri 30, Thu 29
Fri 30, Thu 29
New approaches

December

Fla.co.men

Israel Galván
Sat 08
Sat 08
Dance

La Ternura

Alfredo Sanzol
Sat 01
Sat 01
Theater

Cantata El Rei en Jaume I

Antoni Parera Fons
Wed 05
Wed 05
35 years TP choir

Rebota rebota y en tu cara explota

Agnés Mateus/Quim Tarrida
Fri 14, Thu 13
Fri 14, Thu 13
Theater

Concert de Nadal

Cors del Teatre Principal
Sat 15, Sat 15
Sat 15, Sat 15
Music

The Prussians

Concerts a la Petita
Tue 18
Tue 18
Music

Jane Eyre

Carme Portaceli / Teatre Lliure
Thu 27, Wed 26
Thu 27, Wed 26
Theater

Cafuné

Du’K’tO
Fri 28, Thu 27
Fri 28, Thu 27
Circus

January

Maico & The Wheels Simfònic

Orquestra de Cambra de Mallorca
Fri 04
Fri 04
Music

Mar de fons

Iguana Teatre
Sun 03, Sat 02, Fri 01, Sun 27, Sat 26
Sun 03, Sat 02, Fri 01, Sun 27, Sat 26
Theater

February

Collage y acción

Macarena Recuerda Shepherd
Sun 03, Sun 03
Sun 03, Sun 03
Family

El tratamiento

Pablo Remón/Teatro Kamikaze
Fri 08
Fri 08
Theater
Tue 12
Tue 12
Music

Els ulls dels altres

Sadurní Vergés
Sat 09
Sat 09
Dramatized reading

March

Zulu Zulu

Concerts a la Petita
Tue 05
Tue 05
Music
Sat 09, Thu 07
Sat 09, Thu 07
Dance

Sensacional

ImaginArt
Sun 17, Sun 17, Sun 17, Sun 17
Sun 17, Sun 17, Sun 17, Sun 17
Family

Please, continue (Hamlet)

Roger Bernat / Yan Duyvendak
Sat 23, Fri 22
Sat 23, Fri 22
New approaches

Pla-dur

Atzur
Sat 30
Sat 30
New approaches

Don Giovanni

W.A Mozart
Sun 10, Fri 08, Wed 06
Sun 10, Fri 08, Wed 06
Opera
Sun 07, Fri 05, Wed 03, Sun 31
Sun 07, Fri 05, Wed 03, Sun 31
Opera

April

Sat 06, Sat 06
Sat 06, Sat 06
Theater

Fairfly

La Calòrica
Fri 12, Thu 11
Fri 12, Thu 11
Theater
Sat 27
Sat 27
Dance

L'elisir d'amore

G. Donizetti
Sun 05, Fri 03, Wed 01, Sun 28
Sun 05, Fri 03, Wed 01, Sun 28
Opera

May

Mayte Martín

alCANTARa MANUEL
Thu 09
Thu 09
Music

Kind

Peeping Tom
Sat 11
Sat 11
Theater

Festa de la poesia

Recital con acompañamiento de piano
Sun 12
Sun 12
Poetry

Go!

Polina Borisova
Sat 18
Sat 18
Puppets

El castigo sin venganza

Compañía Nacional de Teatro Clásico
Sat 25, Fri 24
Sat 25, Fri 24
Theater

Una introducción

Olga de Soto
Thu 02
Thu 02
documental

Los elementos

Antoni Literes
Sat 18, Fri 17
Sat 18, Fri 17
Opera
Sat 04
Sat 04
Dance
Tue 14, Tue 14, Tue 14, Tue 14, Tue 14, Mon 13, Mon 13, Mon 13, Mon 13, Mon 13, Sun 12, Sun 12, Sun 12, Sun 12, Sun 12, Sat 11, Sat 11, Sat 11, Sat 11, Sat 11, Fri 10, Fri 10, Fri 10, Thu 09, Thu 09, Wed 08, Wed 08, Wed 08, Wed 08, Wed 08
Tue 14, Tue 14, Tue 14, Tue 14, Tue 14, Mon 13, Mon 13, Mon 13, Mon 13, Mon 13, Sun 12, Sun 12, Sun 12, Sun 12, Sun 12, Sat 11, Sat 11, Sat 11, Sat 11, Sat 11, Fri 10, Fri 10, Fri 10, Thu 09, Thu 09, Wed 08, Wed 08, Wed 08, Wed 08, Wed 08
New approaches
Tue 28
Tue 28
Music

June

Don Quijote

Compañía Nacional de Danza
Sun 16, Sat 15
Sun 16, Sat 15
Ballet

Gregory Kunde

Recital simfònic
Fri 07
Fri 07
Opera

Joan Miquel Oliver & friends

David Rodríguez, Joana Gomila, Leonmanso i Miquel Serra
Sat 01
Sat 01
Music

September

Marcel Cranc

Presentació del disc 7
Sat 09
Sat 09
Music

Molar

Quim Bigas
Sat 09
Sat 09
New approaches

Cases

Xesca Salvà
Sun 17, Sun 17, Sun 17, Sun 17, Sun 17, Sun 17, Sun 17, Sun 17
Sun 17, Sun 17, Sun 17, Sun 17, Sun 17, Sun 17, Sun 17, Sun 17
New approaches

#Comviure

Diego Ingold i Joan Fullana
Sat 23, Fri 22, Thu 21, Thu 21, Wed 20, Tue 19, Sun 17, Sun 17, Sat 16, Sat 16
Sat 23, Fri 22, Thu 21, Thu 21, Wed 20, Tue 19, Sun 17, Sun 17, Sat 16, Sat 16
New approaches
Fri 29, Thu 28
Fri 29, Thu 28
Theater

Una nit de musical

Àngels Gonyalons i OSIB
Wed 20
Wed 20
Music

Por

La Reforma
Thu 21
Thu 21
Theater

He vist balenes

La Impaciència
Sat 23
Sat 23
Theater

Carinyo

Pérez & Disla
Sun 24
Sun 24
Theater

October

Caída del cielo

Rocío Molina
Sat 21
Sat 21
Dance

Maico

Concerts a la Petita
Tue 31
Tue 31
Music

La nit de Catalina Homar

José Carlos Llop
Sat 14, Fri 13, Sat 07, Fri 06
Sat 14, Fri 13, Sat 07, Fri 06
Theater
Fri 20, Thu 19, Sat 14, Fri 13, Thu 12
Fri 20, Thu 19, Sat 14, Fri 13, Thu 12
Theater

Maria del Mar Bonet

Concert Ultramar – 50 anys d’escenaris
Wed 18
Wed 18
Music
Sat 28, Sat 28
Sat 28, Sat 28
Family

La nena dels pardals

Teatre al detall
Sat 28
Sat 28
Family

November

Birdie

Agrupación Señor Serrano
Fri 17, Thu 16
Fri 17, Thu 16
New approaches
Wed 22
Wed 22
Music

La classe

Sergio Baos
Fri 10, Thu 09
Fri 10, Thu 09
Theater

La respiración

Alfredo Sanzol
Sat 04
Sat 04
Theater
Fri 03, Fri 03, Thu 02, Thu 02
Fri 03, Fri 03, Thu 02, Thu 02
Performance
Sun 26, Sat 25
Sun 26, Sat 25
Family
Sun 12
Sun 12
Family
Sat 25
Sat 25
Theater

Indomador

Animal Religion
Thu 30
Thu 30
Circus

December

Sai Trío

Agustí Fernández, Ivo Sans, Sònia Sànchez
Thu 07
Thu 07
Music

Fuenteovejuna

TNT – El Vacíe
Sat 02
Sat 02
Theater
Wed 20
Wed 20
Music

Yo, Feuerbach

Tankred Dorst
Fri 15, Thu 14
Fri 15, Thu 14
Theater

Concert de Nadal

Cors del Teatre Principal
Sat 16, Sat 16
Sat 16, Sat 16
Music

Vibra-Brincabros

Brodas Bros
Sun 10
Sun 10
Dance

Els planetes

Orquestra Simfònica de les Illes Balears
Sun 03
Sun 03
Music

Sentinel

Circ Bover
Wed 27, Tue 26, Sat 23, Fri 22
Wed 27, Tue 26, Sat 23, Fri 22
Circus

Rhum

Joan Montanyès “Monti”
Sun 17
Sun 17
Circus

January

Concert d’Any Nou

Orquestra Simfònica de les Illes Balears
Mon 01
Mon 01
Music

L.A & Friends

Noni Lopez (Lory Meyers), Jorge Marti (La Habitación Roja), Adela Peraita (Sunflowers,) Jordi Herrera (Satellites)
Sat 06
Sat 06
Music

Highlands Project

Concerts a la Petita
Wed 17
Wed 17
Music

Penev

Xavo Giménez
Thu 18
Thu 18
Theater

Las Muchísimas

Mariantònia Oliver
Sat 27, Fri 26
Sat 27, Fri 26
Dance

February

El Cartógrafo

Juan Mayorga
Fri 02
Fri 02
Theater

Rosalía & Raül Refree

Presentació del disc 'Los Ángeles'
Sat 10
Sat 10
Music

Lava Fizz

Concerts a la petita
Tue 13
Tue 13
Music

La extinta poética

Eusebio Calonge / Paco de La Zaranda
Fri 23
Fri 23
Theater

March

Sun 11, Fri 09, Wed 07
Sun 11, Fri 09, Wed 07
Opera

The Wheels

Concerts a la Petita
Tue 27
Tue 27
Music
Wed 14
Wed 14
New approaches

Las actrices siempre mienten

El Pollo Campero, comidas para llevar
Thu 15
Thu 15
New approaches

Mix-en-scene

Amaranta Velarde-Alba Corral
Sat 17
Sat 17
Performance

Bad Translation

Cris Blanco
Fri 16
Fri 16
Theater

War and Turpentine

Jan Lauwers & Needcompany
Thu 22
Thu 22
Theater

April

El Reloj de Lucerna

Pere Miquel Marquès
Sun 08, Sat 07
Sun 08, Sat 07
Opera

A solas

Isabel Vinardell e Isabelle Laudenbach
Tue 10
Tue 10
Music

Ni canten ni espanten

Joan Miquel Oliver / Sebastià Alzamora
Thu 12
Thu 12
Poetry
Sat 14
Sat 14
Dance

Safari

La Baldufa
Sun 22
Sun 22
Family

OVNI

Big Bouncers
Sat 28
Sat 28
Dance

Pascal Comelade & Max

Concert i il·lustracions en directe
Fri 13
Fri 13
Music

Festa de la Poesia

Recital amb acompanyament de piano
Sun 15
Sun 15
Poetry

May

Werther

Jules Massenet
Sun 13, Fri 11, Wed 09
Sun 13, Fri 11, Wed 09
Opera

Y los huesos hablaron

Societat Doctor Alonso / Teatre de Babel - Dramafest
Sat 05
Sat 05
New approaches

Clara Peya

Concert a duo
Tue 08
Tue 08
Music

#Comviure

Diego Ingold i Joan Fullana
Wed 23, Tue 22, Sun 20, Sun 20, Sat 19, Sat 19, Fri 18, Thu 17, Wed 16, Tue 15
Wed 23, Tue 22, Sun 20, Sun 20, Sat 19, Sat 19, Fri 18, Thu 17, Wed 16, Tue 15
New approaches

Metamorfosis

La Panda de Yolanda
Fri 18
Fri 18
XX Festival de Teresetes

La flauta màgica

Teatre del Buffo
Sun 20
Sun 20
XX Festival de Teresetes

Es-puto Cabaret

El Espejo Negro
Sat 19
Sat 19
XX Festival de Teresetes

June

Norma

Vincenzo Bellini
Sun 10, Fri 08, Wed 06
Sun 10, Fri 08, Wed 06
Opera

Vorònia

La Veronal
Sun 17, Sat 16
Sun 17, Sat 16
Dance

Concert fi de curs

Cors del Teatre Principal
Sat 23
Sat 23
Music

Biel Majoral, tota una història

Concert de fi de temporada
Sat 30
Sat 30
Music

July

Brundibar

Cors Infantil i Juvenil del Teatre Principal
Sat 07
Sat 07
Children Opera