Histórico de funciones

Septiembre

Dom 16
Dom 16
Familiar

Maria Arnal i Marcel Bagés

45 cerebros y 1 corazón
Sáb 22
Sáb 22
Música
Vie 21
Vie 21
Danza

La nit de Catalina Homar

José Carlos Llop
Jue 27
Jue 27
Teatro
Vie 28
Vie 28
Danza
Vie 28
Vie 28
Familiar

Las Muchísimas

Mariantònia Oliver
Sáb 29
Sáb 29
Danza

La classe

Sergio Baos
Sáb 29
Sáb 29
Teatro

1’28

Raquel Klein
Dom 30
Dom 30
Danza

Sentinel

Circ Bover
Dom 30
Dom 30
Circo

Une jeune fille de 90 ans

Valeria Bruni Tedeschi & Yann Coridian
Jue 20
Jue 20
Cine

Octubre

Rostoll Cremat

Toni Gomila
Dom 14, Sáb 13, Dom 07, Sáb 06, Vie 05
Dom 14, Sáb 13, Dom 07, Sáb 06, Vie 05
Teatro

The Marzipan Man

Concerts a la Petita
Mié 10
Mié 10
Música

Biblioteca de cuerdas y nudos

José Antonio Portillo
Dom 21, Dom 21, Sáb 20, Sáb 20
Dom 21, Dom 21, Sáb 20, Sáb 20
Familiar

Biblioteca de ruidos y sonidos

José Antonio Portillo / Enric Monfort
Dom 21, Dom 21, Sáb 20, Sáb 20
Dom 21, Dom 21, Sáb 20, Sáb 20
Familiar

Un tercer lugar

Denise Despeyroux
Vie 26
Vie 26
Teatro
Dom 28
Dom 28
Danza

Noviembre

Vie 02, Jue 01
Vie 02, Jue 01
Teatro
Sáb 03
Sáb 03
Música

La omisión de la familia Coleman

Claudio Tochachir/Timbre 4
Vie 09
Vie 09
Teatro

Refugi

Clownidoscopio Teatre
Dom 11, Sáb 10, Sáb 10
Dom 11, Sáb 10, Sáb 10
Familiar
Mié 14
Mié 14
Música

Fang

Animal Religion
Jue 15
Jue 15
Circo

Niño de Elche

Antología del cante flamenco heterodoxo
Sáb 17
Sáb 17
Música
Jue 22
Jue 22
Música
Sáb 24
Sáb 24
Teatro

Re-Cor

Disset Teatre
Vie 30, Jue 29
Vie 30, Jue 29
Nuevos lenguajes

Diciembre

Fla.co.men

Israel Galván
Sáb 08
Sáb 08
Danza

La Ternura

Alfredo Sanzol
Sáb 01
Sáb 01
Teatro

Cantata El Rei en Jaume I

Antoni Parera Fons
Mié 05
Mié 05
35 años coro TP

Rebota rebota y en tu cara explota

Agnés Mateus/Quim Tarrida
Vie 14, Jue 13
Vie 14, Jue 13
Teatro

Concert de Nadal

Cors del Teatre Principal
Sáb 15, Sáb 15
Sáb 15, Sáb 15
Música

The Prussians

Concerts a la Petita
Mar 18
Mar 18
Música

Jane Eyre

Carme Portaceli / Teatre Lliure
Jue 27, Mié 26
Jue 27, Mié 26
Teatro

Cafuné

Du’K’tO
Vie 28, Jue 27
Vie 28, Jue 27
Circo

Enero

Maico & The Wheels Simfònic

Orquestra de Cambra de Mallorca
Vie 04
Vie 04
Música

Mar de fons

Iguana Teatre
Dom 03, Sáb 02, Vie 01, Dom 27, Sáb 26
Dom 03, Sáb 02, Vie 01, Dom 27, Sáb 26
Teatro

Febrero

Collage y acción

Macarena Recuerda Shepherd
Dom 03, Dom 03
Dom 03, Dom 03
Familiar

El tratamiento

Pablo Remón/Teatro Kamikaze
Vie 08
Vie 08
Teatro
Mar 12
Mar 12
Música

Els ulls dels altres

Sadurní Vergés
Sáb 09
Sáb 09
Lectura dramatizada

Marzo

Zulu Zulu

Concerts a la Petita
Mar 05
Mar 05
Música
Sáb 09, Jue 07
Sáb 09, Jue 07
Danza

Sensacional

ImaginArt
Dom 17, Dom 17, Dom 17, Dom 17
Dom 17, Dom 17, Dom 17, Dom 17
Familiar
Sáb 23, Vie 22
Sáb 23, Vie 22
Nuevos lenguajes

Pla-dur

Atzur
Sáb 30
Sáb 30
Nuevos lenguajes

Don Giovanni

W.A Mozart
Dom 10, Vie 08, Mié 06
Dom 10, Vie 08, Mié 06
Ópera
Dom 07, Vie 05, Mié 03, Dom 31
Dom 07, Vie 05, Mié 03, Dom 31
Ópera

Abril

Sáb 06, Sáb 06
Sáb 06, Sáb 06
Teatro

Fairfly

La Calòrica
Vie 12, Jue 11
Vie 12, Jue 11
Teatro
Sáb 27
Sáb 27
Danza

L'elisir d'amore

G. Donizetti
Dom 05, Vie 03, Mié 01, Dom 28
Dom 05, Vie 03, Mié 01, Dom 28
Ópera

Mayo

Mayte Martín

alCANTARa MANUEL
Jue 09
Jue 09
Música

Kind

Peeping Tom
Sáb 11
Sáb 11
Teatro

Festa de la poesia

Recital con acompañamiento de piano
Dom 12
Dom 12
Poesía

Go!

Polina Borisova
Sáb 18
Sáb 18
Marionetas

El castigo sin venganza

Compañía Nacional de Teatro Clásico
Sáb 25, Vie 24
Sáb 25, Vie 24
Teatro

Una introducción

Olga de Soto
Jue 02
Jue 02
documental

Los elementos

Antoni Literes
Sáb 18, Vie 17
Sáb 18, Vie 17
Ópera
Sáb 04
Sáb 04
Danza
Mar 14, Mar 14, Mar 14, Mar 14, Mar 14, Lun 13, Lun 13, Lun 13, Lun 13, Lun 13, Dom 12, Dom 12, Dom 12, Dom 12, Dom 12, Sáb 11, Sáb 11, Sáb 11, Sáb 11, Sáb 11, Vie 10, Vie 10, Vie 10, Jue 09, Jue 09, Mié 08, Mié 08, Mié 08, Mié 08, Mié 08
Mar 14, Mar 14, Mar 14, Mar 14, Mar 14, Lun 13, Lun 13, Lun 13, Lun 13, Lun 13, Dom 12, Dom 12, Dom 12, Dom 12, Dom 12, Sáb 11, Sáb 11, Sáb 11, Sáb 11, Sáb 11, Vie 10, Vie 10, Vie 10, Jue 09, Jue 09, Mié 08, Mié 08, Mié 08, Mié 08, Mié 08
Nuevos lenguajes
Jue 30
Jue 30
Poesía
Mar 28
Mar 28
Música

Junio

Don Quijote

Compañía Nacional de Danza
Dom 16, Sáb 15
Dom 16, Sáb 15
Ballet

Gregory Kunde

Recital simfònic
Vie 07
Vie 07
Ópera

Joan Miquel Oliver & friends

David Rodríguez, Joana Gomila, Leonmanso i Miquel Serra
Sáb 01
Sáb 01
Música

Septiembre

Marcel Cranc

Presentació del disc 7
Sáb 09
Sáb 09
Música

Molar

Quim Bigas
Sáb 09
Sáb 09
Nuevos lenguajes

Cases

Xesca Salvà
Dom 17, Dom 17, Dom 17, Dom 17, Dom 17, Dom 17, Dom 17, Dom 17
Dom 17, Dom 17, Dom 17, Dom 17, Dom 17, Dom 17, Dom 17, Dom 17
Nuevos lenguajes

#Comviure

Diego Ingold i Joan Fullana
Sáb 23, Vie 22, Jue 21, Jue 21, Mié 20, Mar 19, Dom 17, Dom 17, Sáb 16, Sáb 16
Sáb 23, Vie 22, Jue 21, Jue 21, Mié 20, Mar 19, Dom 17, Dom 17, Sáb 16, Sáb 16
Nuevos lenguajes

Una nit de musical

Àngels Gonyalons i OSIB
Mié 20
Mié 20
Música

Por

La Reforma
Jue 21
Jue 21
Teatro

He vist balenes

La Impaciència
Sáb 23
Sáb 23
Teatro

Carinyo

Pérez & Disla
Dom 24
Dom 24
Teatro

Octubre

Caída del cielo

Rocío Molina
Sáb 21
Sáb 21
Danza

Maico

Concerts a la Petita
Mar 31
Mar 31
Música

La nit de Catalina Homar

José Carlos Llop
Sáb 14, Vie 13, Sáb 07, Vie 06
Sáb 14, Vie 13, Sáb 07, Vie 06
Teatro
Vie 20, Jue 19, Sáb 14, Vie 13, Jue 12
Vie 20, Jue 19, Sáb 14, Vie 13, Jue 12
Teatro

Maria del Mar Bonet

Concert Ultramar – 50 anys d’escenaris
Mié 18
Mié 18
Música
Sáb 28, Sáb 28
Sáb 28, Sáb 28
Familiar

La nena dels pardals

Teatre al detall
Sáb 28
Sáb 28
Familiar

Noviembre

Birdie

Agrupación Señor Serrano
Vie 17, Jue 16
Vie 17, Jue 16
Nuevos lenguajes
Mié 22
Mié 22
Música

La classe

Sergio Baos
Vie 10, Jue 09
Vie 10, Jue 09
Teatro

La respiración

Alfredo Sanzol
Sáb 04
Sáb 04
Teatro
Vie 03, Vie 03, Jue 02, Jue 02
Vie 03, Vie 03, Jue 02, Jue 02
Performance
Dom 26, Sáb 25
Dom 26, Sáb 25
Familiar
Dom 12
Dom 12
Familiar
Sáb 25
Sáb 25
Teatro

Indomador

Animal Religion
Jue 30
Jue 30
Circo

Diciembre

Sai Trío

Agustí Fernández, Ivo Sans, Sònia Sànchez
Jue 07
Jue 07
Música

Fuenteovejuna

TNT – El Vacíe
Sáb 02
Sáb 02
Teatro
Mié 20
Mié 20
Música

Yo, Feuerbach

Tankred Dorst
Vie 15, Jue 14
Vie 15, Jue 14
Teatro

Concert de Nadal

Cors del Teatre Principal
Sáb 16, Sáb 16
Sáb 16, Sáb 16
Música

Vibra-Brincabros

Brodas Bros
Dom 10
Dom 10
Danza

Els planetes

Orquestra Simfònica de les Illes Balears
Dom 03
Dom 03
Música

Sentinel

Circ Bover
Mié 27, Mar 26, Sáb 23, Vie 22
Mié 27, Mar 26, Sáb 23, Vie 22
Circo

Rhum

Joan Montanyès “Monti”
Dom 17
Dom 17
Circo

Enero

Concert d’Any Nou

Orquestra Simfònica de les Illes Balears
Lun 01
Lun 01
Música

L.A & Friends

Noni Lopez (Lory Meyers), Jorge Marti (La Habitación Roja), Adela Peraita (Sunflowers,) Jordi Herrera (Satellites)
Sáb 06
Sáb 06
Música

Highlands Project

Concerts a la Petita
Mié 17
Mié 17
Música

Penev

Xavo Giménez
Jue 18
Jue 18
Teatro

Las Muchísimas

Mariantònia Oliver
Sáb 27, Vie 26
Sáb 27, Vie 26
Danza

Febrero

El Cartógrafo

Juan Mayorga
Vie 02
Vie 02
Teatro

Rosalía & Raül Refree

Presentació del disc 'Los Ángeles'
Sáb 10
Sáb 10
Música

Lava Fizz

Concerts a la petita
Mar 13
Mar 13
Música

La extinta poética

Eusebio Calonge / Paco de La Zaranda
Vie 23
Vie 23
Teatro

Marzo

Dom 11, Vie 09, Mié 07
Dom 11, Vie 09, Mié 07
Ópera

The Wheels

Concerts a la Petita
Mar 27
Mar 27
Música
Mié 14
Mié 14
Nuevos lenguajes

Las actrices siempre mienten

El Pollo Campero, comidas para llevar
Jue 15
Jue 15
Nuevos lenguajes

Mix-en-scene

Amaranta Velarde-Alba Corral
Sáb 17
Sáb 17
Performance

Bad Translation

Cris Blanco
Vie 16
Vie 16
Teatro

War and Turpentine

Jan Lauwers & Needcompany
Jue 22
Jue 22
Teatro

Abril

El Reloj de Lucerna

Pere Miquel Marquès
Dom 08, Sáb 07
Dom 08, Sáb 07
Ópera

A solas

Isabel Vinardell e Isabelle Laudenbach
Mar 10
Mar 10
Música

Ni canten ni espanten

Joan Miquel Oliver / Sebastià Alzamora
Jue 12
Jue 12
Poesía
Sáb 14
Sáb 14
Danza

Safari

La Baldufa
Dom 22
Dom 22
Familiar

OVNI

Big Bouncers
Sáb 28
Sáb 28
Danza

Pascal Comelade y Max

Concert i il·lustracions en directe
Vie 13
Vie 13
Música

Festa de la Poesia

Recital amb acompanyament de piano
Dom 15
Dom 15
Poesía

Mayo

Werther

Jules Massenet
Dom 13, Vie 11, Mié 09
Dom 13, Vie 11, Mié 09
Ópera

Y los huesos hablaron

Societat Doctor Alonso / Teatre de Babel - Dramafest
Sáb 05
Sáb 05
Nuevos lenguajes

Clara Peya

Concert a duo
Mar 08
Mar 08
Música

#Comviure

Diego Ingold i Joan Fullana
Mié 23, Mar 22, Dom 20, Dom 20, Sáb 19, Sáb 19, Vie 18, Jue 17, Mié 16, Mar 15
Mié 23, Mar 22, Dom 20, Dom 20, Sáb 19, Sáb 19, Vie 18, Jue 17, Mié 16, Mar 15
Nuevos lenguajes

Metamorfosis

La Panda de Yolanda
Vie 18
Vie 18
XX Festival de Teresetes

La flauta màgica

Teatre del Buffo
Dom 20
Dom 20
XX Festival de Teresetes

Es-puto Cabaret

El Espejo Negro
Sáb 19
Sáb 19
XX Festival de Teresetes

Junio

Norma

Vincenzo Bellini
Dom 10, Vie 08, Mié 06
Dom 10, Vie 08, Mié 06
Ópera

Vorònia

La Veronal
Dom 17, Sáb 16
Dom 17, Sáb 16
Danza

Concert fi de curs

Cors del Teatre Principal
Sáb 23
Sáb 23
Música

Biel Majoral, tota una història

Concert de fi de temporada
Sáb 30
Sáb 30
Música

Julio

Brundibar

Cors Infantil i Juvenil del Teatre Principal
Sáb 07
Sáb 07
Ópera infantil